K nákupu nad 1000 Kč doprava ZDARMA ✨

9 největších mýtů o opalování

Na léto a opalování se všichni celý rok těšíme. Čas strávený na pláži a u vody je jistě příjemný a zasloužený relax. Je však nutné svou pokožku chránit a pečovat o ni, a to během opalování i po opalování. Přinášíme vám deset nejčastějších mýtů, kterým určitě nevěřte, pokud chcete mít krásné opálení a zdravou pokožku.

 

Mýtus č. 1 - Klidně můžu použít loňský opalovací krém

Opalovací přípravky mají nejen omezenou dobu trvanlivosti, ale nosíme je s sebou na pláž či na koupaliště, kde jsou celé dny vystaveny sluníčku a vysokým teplotám. Nevyplatí se riskovat. Nejlepší varianta proto je si na každou sezónu dopřát novou sadu přípravků na opalování. Budete tak mít jistotu, že jsou v pořádku a že se nemusíte obávat žádného nepříjemného překvapení. Navíc tak můžete každý rok vyzkoušet horké novinky a nové „must-have“ přípravky. Třeba naše arganové opalovací máslo s jemnými zlatými glitry, které krásně zvýrazní vaše opálení a bronzovou kůži.

 

Mýtus č. 2 - Používat stejný opalovací přípravek na tělo i na obličej je v pořádku

Spousta lidí má jeden opalovací krém, který prostě používá. Jedno, jestli na tělo nebo obličej. My radíme tuto péči rozlišovat. Pokožka na obličeji je daleko tenčí a citlivější a rozhodně si zaslouží vyšší ochranný faktor. Na obličeji vás bez vhodné opalovací péče můžou překvapit i nehezké pigmentové skvrny. Vyzkoušet můžete například arganový opalovací olej SPF 30, který se vám pohodlně vejde i do kabelky nebo batůžku. Arganový olej kůži krásně vyživí a pomůže vám bojovat i se známkami stárnutí pleti.

 

superbronz_kremujte

 

Mýtus č. 3 - S voděodolným krémem se stačí namazat jen jednou

Protože je opalování často spojené i s koupáním, často volíme voděodolné opalovací přípravky. Ty vydrží na pokožce i při delším pobytu ve vodě. Ale samotným koupáním, pocením nebo utřením se do ručníku funkční vrstva opalovacího přípravku slábne. Rozhodně proto nestačí nanést krém jen jednou, ale je vhodné to po nějaké době zopakovat. Pokud chcete sáhnou po voděodolném přípravku, vyzkoušejte třeba naše mrkvové opalovací máslo (SPF 0, 6, 15).

 

Mýtus č. 4 - Ve stínu se nespálím.

Častý mýtus. I když je sluníčko pod mrakem nebo vy pod slunečníkem či ve stínu, neznamená to, že se nemůžete spálit. UV záření se odráží např. od písku, vody, betonu či dalších povrchů. Takže použití ochranného opalovacího přípravku je i ve stínu je rozhodně na místě.

 

superbronz_stin

 

Mýtus č. 5 - Nespálím se ani pod vodou nebo přes sklo

Při vodních radovánkách nás často ani nenapadne myšlenka na možnost spálení se. Voda navíc tak krásně chladí… Myslete ale na to, že voda propouští až 50% slunečních paprsků a pěkně spálit se můžete i v bazénu či v moři. Anebo i v autě nebo kanceláři přes okno.

 

Mýtus č. 6 - Před spálením mě ochrání oblečení

V létě si na sebe vezmete tričko a lehké kalhoty a máte pocit, že to pro ochranu vaší kůže před paprsky stačí. Vrstva oblečení vás ale ochrání sluncem jen do určité míry. Proto, pokud máte citlivou pokožku, myslete na to, že je vhodné použít opalovací přípravek i pod oblečení. Použijte například lehce vstřebatelné kokosové opalovací mléko.

 

Mýtus č. 7 - Po pobytu na sluníčku není nutné použít přípravky po opalování

Po slunění je naše pokožka citlivá a proces opalování poopalovací péče završí. Přípravky po opalování vaši kůži krásně zhydratují, ošetří, zklidní a vyživí. Pomohou zpomalit i procesy stárnutí pokožky. Z přípravků po opalování máte rozhodně z čeho vybírat. Chcete krém? Olej? Máslo? Nebo chladivý gel? V nabídce máme vše uvedené. Vyzkoušejte třeba některé z našich másel po opalování. Nebo krásně chladivý, osvěžující modrý gel s aloe vera.

 

superbronz_krem

 

Mýtus č. 8 - Opalovací krém tlumí tvorbu vitamínu D

Spojitost mezi sluníčkem a vitamínem D známe všichni. Naše tělo pro tvorbu vitamínu D potřebuje určité množství slunečního svitu. Nemusí to být ale hodiny strávené na slunci. Pro dostačující množství vitamínu D ve výsledku stačí pobyt na sluníčku dvakrát týdně 20 minut. A stačí vystavení se slunci, nemusíme se přímo opalovat. Proto můžete používat ochranné opalovací prostředky naprosto bez obav.

 

Mýtus č. 9 – Opálená kůže už nepotřebuje opalovací přípravky

Znáte to. Už jste krásně opálení a svádí vás to k tomu, krémování při pobytu na slunci trochu „flinkat“. Rozhodně to ale nedělejte! Je sice pravda, že opálená pokožka má vytvořený svůj vlastní ochranný faktor. Ten ale nemá dostatečně vysokou UV ochranu. Proto i na opálenou kůži v každém případě patří opalovací přípravek. Třeba náš kokosový opalovací olej (SPF 10, 20, 30).

 

superbronz_opalovani

 

 

Zpět do obchodu